Ako len mám rada hokej (:

2. march 2014 at 22:48 | Mayah |  Zážitkovo (:
Po dlhej ceste do PP sme si na chvíľu oddýchli (musím sa pochváliť, prečítala som okolo 40 strán cestou + kým som potom zaspala c: ) a potom sme šli róvno na štadión (:

Pre objasnenie - vďaka rodine, ktorú tu máme, sme si za posledných pár rokov vypestovali celkom pekný zvyk - radi chodíme na zápasy slovenskej extraligy :D Teda keď sa hrá v PP a teda fandíme popradským kamzíkom (: Nechcem nič hovoriť, ale zo všetkých zápasov, na ktorých sme boli, prehral PP asi iba 3x ^_^

Hej no, nechodíme na každý zápas :D

Dnes sme však sedeli na C-čku, čiže rovno nad bránkou. A hneď v prvej tretine Poprad viedol 3:0. A to sú Zvolen majtri z minulého roku, pokiaľ viem. Tá nadšenosť (: Prišlo to tak rýchlo a čo ma potešilo najviac, hneď úvodný gól strelil Arne Kroták (: Rekordman extraligy. Veľmi som sa tešila, pretože každým rokom odchádzajú dobrí hráči do iných klubov. Niekedy mi to pripadá ako vymieňanie hokejových kartičiek medzi zberateľmi. Každý si žiada to, čo im chýba. No a tak sa stalo, že z pôvodnej zostavy, ktorú si pamätám spred troch rokov, už veľa hráčov neostalo. O to viac ma tešili mená ako Kroták, Brejčák a Sýkora (:

Novinka, ktorú som ešte nezažila, bol práve tento milý maskot Popradu. Chodil dole popri deťoch a hral sa s nimi. Dokonca na chvíľu sedel rovno nado mnou a šprtal do mňa s plyšovou hokejkou :D No mala som dosť. Hlavne keď mamka zahlásila, že sa mám s ním sfotiť, lebo veď mám prednú kamerku.

:D

Počas prvej prestávky sme s ockom šli na tradičnú količku a hot dog. A musím konštatovať, že lepšie párky ako štadiónové som v živote nejedla.

No a jasné, ďalším prekvapením bol aj super brankár - Edgars Masalskis. Viem, znie to ako totálne slovenské meno :D Skutočnosťou je, že je to brankár, ktorý v Soči vychytal Lotyšsku 97,44% striel. Tak sme sa s ockom smiali že hm, keď mu chcú dať gól, tak veľa šťastia :D Ale nie, Zvolen hral dobre :) Len mám pocit, že sa prebral až niekedy uprostred druhej tretiny a potom pred koncom tretej. Každopádne určite zohralo veľa aj to, že nehrali doma a bez fanúšikov, je to iné keď ti celý zápas do uši bijú popradskí kamzíci.

Najviac super ale bolo, keď v tretej tretine dali štvrtý gól a vtedy začali fanúšikovia vyťahovať úplne mega veľkú vlajku popradského klubu. Úplne obrovskú. Všetci z céčka sme sa presunuli a oni tú vlajku natiahli cez celú časť! No neverili by ste, bolo to úžasné (: Hľadala som na nete nejakú fotku, ale neúspešne. Ale verím, že keď ju nájdem, tak ju tu dodatočne dám (:

Toto považujem za úspešný večer (: Hokej, hluk, hot dog, rybičky na konci zápasu a tak. Taký krásny život!